Wypoczynek,
atrakcje turystyczne

Drogi Turysto!

Pałac leży na terenie zamkniętym i na co dzień jest niedostępny dla odwiedzających. Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych (Facebook/Instagram). Tam pojawiają się informacje o tym kiedy jest otwarta nasza Kawiarenka oraz o imprezach organizowanych dla wszystkich chętnych.

atrakcje dostępne w naszym rejonie

Pałacowa kawiarenka

Wiemy, że nie ma nic przyjemniejszego niż aromatyczna kawa wypita na świeżym powietrzu. Nasza kawiarenka usytuowana jest u stóp Pałacu, zaraz przy wejściu do historycznego parku.

W kawiarence mogą Państwo rozkoszować się nie tylko pysznym deserem, ale i otaczającą Was z każdej strony przyrodą, co docenią w szczególności rodzice doglądający swoich pociech na polance nieopodal. Cień ogromnych parasoli i wygodne fotele pozwolą odprężyć się w gorące dni i miło spędzić czas w gronie rodziny, znajomych lub ukochanych czworonogów, które w Kawiarence również są mile widziane.

Lokalne specjały

Pałac znajduje się w otoczeniu sadów. To tu, wytwarzane są naturalnie mętne soki tłoczone, octy jabłkowe, olej rzepakowy, miody z własnej pasieki. Sad Solniki należy do Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego.

Imprezy cykliczne

Raz w roku w grudniu na terenie Pałacu odbywa się Jarmark Bożonarodzeniowy. Zapraszamy na zakupy u lubuskich producentów i rękodzielników.

Zachwycająca okolica

Solniki są najstarszą miejscowością w gminie Kożuchów. Miejscowość jest częścią Wzgórz Dalkowskich, pełnych kolorowych pól i pięknych kościółków.